Jar nám zaklopala na dvere a zmena ročného obdobia si vyžaduje nielen zmenu šatníka, ale aj zmenu našej starostlivosti o pleť. V zime je naša pleť zaťažená vetrom, chladom a mrazivým počasím. Pleť je po zime častokrát bledá, vyšťavená, potrebuje „nakopnúť“. Jarná kozmetická očista je najlepším spôsobom ako jej navrátiť stratenú iskru, aby bola naďalej krásna. Čo však v prípade, že sa nemôžeme zveriť do rúk kozmetičky?

Ideálnym riešením je zveriť sa do rúk odborníkom, ktorí nám vedia ušiť starostlivosť o pleť „na mieru“. Žiaľ, v tomto období vírusovej karantény, kedy nie je možnosť využiť služby kozmetičky a kedy sme zavretí v našich príbytkoch s obmedzeným pohybom po čerstvom vzduchu a minimálny prísunom vitamínu D, si musíme poradiť sami. Napokon, domáca starostlivosť je dôležitá aj v časoch, keď naše kozmetičky – špecialistky na krásu, máme “po ruke”. Pozrime sa, aké kroky by nemali v našej domácej starostlivosti o pleť chýbať.

Hydratácia a spánok

Kvalitný spánok a dostatočný prísun tekutín je polovica úspechu krásnej a zdravej pleti. Totižto každá prebdená pleť sa nám odrazí na tvári a zvýrazní pár nechcených vrások, opuchy očí, povädnutosť pleti. Spánkom naše telo regeneruje. Dostatok tekutín nám zase pomôže zbaviť pleť nečistôt a nebezpečných látok. Pre začiatok teda začnite s pitím vody a dodržiavaním pitného režimu počas celého dňa.

Dokonalé čistenie 

Čistenie je jedným z najdôležitejším krokom v starostlivosti o pleť. Tu neplatia žiadne výhovorky „dnes sa mi nechce“. Skratky k úspechu jednoducho neexistujú. Dnes máme v ponuke rôzne čistiace mlieka, vody, gély – len si správne vybrať podľa typu pleti. Ranné a večerné čistenie je základom pre zdravú a krásnu pleť. Ak to pravidelne dodržiavate, ste na najlepšej ceste za krásnou a zdravou pleťou 😊.

Peelingová očista

Exfoliácia alebo pravidelné používanie peelingových prípravkov pre zbavenie sa odumretých buniek. Ale pozor, peelingujeme jemne, aby sme si nepoškodili a nepodráždili pleť. Peeling zmyjeme vlažnou vodou. Za tento krok sa vám pleť odvďačí svojou jemnosťou a hebkosťou.

Maska

Ak ju nepoužívate, tak ju rýchlo zaraďte do povinnej domácej beauty starostlivosti. Vďaka maske jej dodáte vitamíny a výživné látky. Dokáže pleť krásne hydratovať, ale aj vyčistiť. Pleťové masky si vyberajte podľa typu pleti. Ideálne je použiť ju 2x do týždňa. Vaša pleť tak bude krásne vyživená. Odporučiť vám vieme je výživnú masku s Epigranom a kaolínom, ktorá behom niekoľkých minút vykúzli hladký, harmonizovaný a jednotný vzhľad pleti, navyše dodá pokožke intenzívnu hydratáciu, potláča predčasné známky starnutia a podporuje mikrocirkuláciu a regeneráciu pleti.

A pozor! Ochranný faktor už na jar

S príchodom jari, prichádzajú aj prvé slnečné lúče. Mylne sa môže zdať, že na začiatku jari sú slabšie a neublížia, no nedajte sa pomýliť. Aj jarné slnečné lúče môžu narobiť nepekné problémy na pleti. Preto je potrebné mať ochranný faktor ako súčasť pleťového krému alebo make-upu. Chránite tak vašu tvár pred starnutím a pred škodlivým ultrafialovým žiarením počas celého dňa.

BONUS

A ešte jeden BONUS pre Vašu krásu. V našom E-shope nájdete Ampulky krásy – jednoduchých pomocníkov pre krásnu a žiarivú pleť – len si správne vybrať 🙂

 

Tak čo dámy. V týchto dňoch máme možno viac času na jarnú očistu, ako inokedy predtým. Navyše, krásne chceme byť aj doma, pre svoje polovičky. Doprajme si teda chvíľku len pre seba. Usmejme sa na seba a poďme na to 🙂

www.cclinic.sk