Povädnutá pleť, jazvy, akné, pigmentácie, jemné vrásky… a k tomu všetkému sychravé jesenné počasie. Aj Vy cítite, že Vaša pleť potrebuje doslova zázrak? Bežné krémy majú skôr udržiavaciu funkciu, no pleť občas potrebuje niečo viac, ozajstnú vzpruhu. A čo tak zázrak menom RETIOL? Ak ste ho už vyskúšali, viete o čom hovoríme. Ak nie, poďme sa na retinolový peeling pozrieť trošku bližšie.

Čo je to Retinol ?

Retinol je jednou z foriem vitamínu A, ktorý patrí medzi hlavné zložky omladzujúcej kozmetiky. Retinolový peeling tak vďaka svojmu patentovanému zloženiu vyhladzuje jemné linky a vrásky, pomáha zmierniť prejavy akné a jeho následky (napr. jazvy po akné) a tiež spevňuje pokožku. Súčasne odstraňuje pigmentové škvrny a zjednocuje farebný odtieň pleti. Napomáha tiež tvorbe kolagénu v pleti a pôsobí priamo na kyselinu hyalurónovú, čím pleť hydratuje a dodáva jej objem. Oproti chemickému peelingu AHA kyselinami je retinolový peeling intenzívnejší. Výsledkom je tak hladká a žiarivejšia pleť – a o to nám, dámy, predsa ide, či nie?

Kedy je ideálne obdobie pre toto ošetrenie ? 

Najvhodnejším časom sú jesenné a zimné mesiace, kedy je najnižšia intenzita slnečného žiarenia (september – apríl).

Kedy sa dostaví prvý efekt?

Zázraky sa síce občas dejú, no v tomto prípade, nie hneď. Ale ako sa hovorí, na dobré sa predsa oplatí počkať :-). Niekoľko dní po aplikácii býva pokožka vysušená. V rámci tohto prirodzeného procesu sa začne vrchná vrstva pokožky olupovať (cca na 2. – 4. deň po aplikácii). Retinol teda skutočne pracuje 🙂 Po 2-4 týždňoch sa efekt dostaví v plnej kráse – v podobe novej, zdravšej a jemnejšej pleti.

Naša klientka absolvovala 3 x IPL (intenzívne pulzné svetlo) + 1x retinolový peeling.
Ako ošetrenie prebieha?

Ide o neinvazívne ošetrenie a vykonáva ho dermatológ. Pri normálnej pokožke necháme peeling pôsobiť 8 hod., pri citlivej pokožke len 3 hodiny – to znamená, že ošetrenie ukončíme doma po 3 alebo 8 hodinách po aplikácii, zmytím vodou a na pleť nanesieme hydratačný premasťujúci krém. Následne je potrebné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a na pokožku preventívne používame prípravky s vysokým UV faktorom. Odporúčajú sa 2-4 ošetrenia v závislosti od stavu pokožky, ktoré sa absolvujú v 6-8 týždňových intervaloch.

Tak a teraz si už len trpezlivo počkať na ten zážitok – krásnu a rozžiarenú pleť.

Rezervujte si svoj termín ešte dnes na: +421 2 3231 3333 Tešíme sa na Vás!

retinolový peeling concept Clinic_pigmentácie

www.cclinc.sk