Môže sa zdať, že naša pleť v lete nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Opak je však pravdou. V lete by sme sa o svoju pleť mali starať ešte dôkladnejšie ako inokedy. A to nielen kvôli ochrane pred slnečným žiarením. Dôležité je správne čistenie a hydratácia. Ako na to nám prezradila naša kozmetička, Bronislava Kováčiková.

Bronislava Kováčikova kozmetička Concept clinicSprávne čistenie
Ja osobne odporúčam čistiť pleť ráno aj večer prípravkami, ktoré sú na to určené. Je dôležité zvoliť si vhodný čistiaci produkt, ktorý klientovi vyhovuje nielen konzistenciou ale hlavne typu a kondícii pleti. Napr. suchá pleť bude mať rada mlieko alebo čistiaci krém, mastnejšia pleť zase čistiaci gél alebo čistiacu penu.

Najlepší spôsob pre dokonalé čistenie odporúčam produkt aplikovať do dlaní a na navlhčenú pleť rozotrieť a masírovať po dobu 1 min. Následne zmyjeme pod tečúcou vodou. Dočistíme pleťovým tonikom.

Osviežovanie
Naša pleť si bude žiadať osviežiť hlavne v letnom období, kedy potrebuje expresne ochladiť a dodať jej refresh. Sú na to rôzne pleťové mlhy. Kozmetika DR.Grandel ma momentálne novinku Hydro active hyaluron splash. Stačí nastriekať na tvár a okamžite pleť ožije, vyzerá sviežo a hydratovane.

Starostlivosť o telo
Starostlivosť o telo je taktiež dôležitá celoročne ako starostlivosť o pleť.
Veľa žien začne riešiť telo až s prichádzajúcim letným obdobím a zmenou šatníka.
Myslím, že základom zdravej a zhydratovanej pokožky na tele je pravidelná aplikácia telového peelingu (1 krát do týždňa) a každodennej aplikácie či už telového mlieka alebo krému. Každému vyhovuje niečo iné.

LPG ošetrenie Brona Kováčiová Concept Clinic

Vekom aj pokožka na tele stráca svoju pružnosť a pevnosť, no vďaka vymoženostiam pristroja LPG ju vieme opätovne omladiť a napraviť. LPG je neinvazívne prístrojové ošetrenie, ktoré ponúka komplexné účinky formovania postavy a omladenia.

Na začiatku je potrebné absolvovať kúru viacerých ošetrení a následne sa odporúča tzv. udržiavacia kúra, jedno ošetrenie každé 3 až 4 týždne.
Ak má žena pocit, že je zavodnená, má pocit ťažkých nôh, môžeme z času na čas urobiť LPG lymfodrenáž. Pre zvýšenie účinku prístroja LPG sa odporúča používať v domácom režime pravidelne LPG telové prípravky.

Takže dámy, ak chcete, aby Vaša pleť žiarila aj počas horúceho leta, nezabudnite jej dopriať základnú starostlivosť. Radi Vám pomôžu a poradia naše odborníčky na krásu u nás v Beauty Studiu. Objednať sa môžete na: 02/3231 3333. Tešíme sa na Vás a želáme krásne leto 🙂

www.cclinic.sk