Krásna, hladká pokožka bez nežiaduceho ochlpenia… Aj Vy o nej snívate? Odstránenie nežiaduceho ochlpenia na tele sa stalo samozrejmosťou pre väčšinu z nás. Bežne si chĺpky holíme, odstraňujeme voskom, alebo využívame rôzne iné depilačné metódy, no po niekoľkých dňoch, sú tu opäť. Ako s nimi zatočiť? Vyspovedali sme našu kolegyňu, expertku na laserovú epiláciu s dlhoročnou praxou, Ivetku Sepešiovú.

Laserova epilacia concept clinic
Laserová epilácia – o aké ošetrenie ide a prečo patrí medzi najúčinnejšie metódy?

Ide o selektívnu fototermolýzu, čo namená, že svetelná energia sa mení na tepelnú a tá je následne vychytávaná v melaníne chĺpku. Opakovaným tepelným pôsobením na vlasovú cibuľku a následným poškodením zárodočných centier chĺpku sa stráca schopnosť jeho rastu, chĺpok sa oslabuje, stráca farbu a skracuje sa jeho dĺžka. Niektoré chĺpky prestanú rásť úplne. U nás na klinike pracujeme s najnovšou technológiou – epilačným laserom LightSheer od firmy LUMENIS, ktorý sa radí naozaj medzi TOP špičku laserovej epilácie.

Pre koho je laserová epilácia vhodná?

Laserová epilácia je vhodná pre všetkých, ktorí majú problém s nežiadúcim ochlpením. Nie je však vhodná pre deti, tehotné a dojčiace ženy, ľudí, ktorí majú závažný zdravotný problém (onkologické ochorenia, diabetes, epilepsia atď.). Rovnako nie je vhodná v prípadoch šedivých, alebo svetlých chĺpkov, nakoľko sa v nich nenachádza pigment a teda laser nemá  čo vychytať. Laser totižto najlepšie reaguje na čierny a hnedý pigment. Čím je chĺpok černejší a hrubší, tým lepší a rýchlejší efekt dosiahneme.

Ako sú na tom muži? Vyhľadávajú tento typ ošetrenia?

Samozrejme, laserová epilácia je vhodná aj pre pánov a je dokonca veľmi vyhľadávaná. Síce výsledný efekt nie je ako u žien, keďže to mužský hormón (testosterón) nedovoľuje, no po niekoľkých opakovaniach dochádza k preriedeniu a oslabeniu ochlpenia a spomaleniu rastu.

Ktoré partie tela sú vhodné na laserovú epiláciu?

Na laserovú epiláciu je vhodná každá partia tela, kde je nežiadúce ochlpenie.

Ako sa na ošetrenie pripraviť? Čo robiť/nerobiť pred samotným ošetrením?

3 – 4 týždne pred laserovou epiláciou sa chĺpky nesmú vytrhávať (vosk, depilátor), aby nebola narušená rastová fáza. Holiť sa môžu. Aspoň 3 týždne pred zákrokom sa klienti musia chrániť pred slnkom (vrátane solária), aby nedošlo k popáleniu pokožky. Takisto po zákroku sa musia chrániť aspoň 7 – 10 dní.

Ako ošetrenie prebieha? Je bolestivé?

Zákrok je takmer bezbolestný, záleží však od lokality, od hustoty ochlpenia a farby pokožky. Podľa toho sa nastavuje aj program na laseri. Po zákroku sa pokožka ošetrí ukľudňujúcim krémom/gélom. Niekedy po zákroku môže byť pokožka začervenaná, no netreba sa obávať, začervenanie sa do pár hodín stratí.

Čo je nutné robiť po ošetrení?

Po ošetrení je potrebné pokožku ošetrovať hydratačným pleťovým mliekom, alebo detským zásypom. Záleží od lokality, ktorá bola ošetrovaná. 2-3 dni sa neodporúča sauna ani bazény a, samozrejme, ochrana pred slnkom aspoň 7 -10 dní (na partie vystavené slnku je potrebné používať ochranný faktorový krém SPF 50).

Koľko ošetrení je potrebné absolvovať, kedy sa dostaví prvý efekt a koľko efekt pretrváva?

Absolvovať je potrebné minimálne 3 – 4 ošetrenia na preriedenie a oslabenie chĺpkov. Už po prvom ošetrení sa rast chĺpkov spomalí na 4 – 6 týždňov a nové chĺpky sú jemnejšie. Ak boli v rastovej fáze, tak časť z nich už nemusí vôbec dorásť (v rastovej fáze sa nachádza cca 20 – 30 % chĺpkov na celom tele, preto sú nevyhnutné opakovania, keďže je zasiahnutá vždy len časť chĺpkov). Rozostupy medzi ošetreniami závisia od lokality, ktorá sa epiluje. Na tvári sa odporúča rozostup 4 – 8 týždňov, na tele 2 – 3 alebo 6 mesiacov, pretože v tom čase prebieha aktívna fáza rastu chĺpku. Samotný efekt nám vydrží niekoľko mesiacov a niekomu aj niekoľko rokov. Je však ideálne raz začas prísť a absolvovať udržiavacie ošetrenie.

Čo dodať milé dámy a páni? Či chceme alebo nie, slnečné dni sa nezadržateľne blížia, ešte však stíhame zatočiť s nežiadúcim ochlpením a sebavedomo privítať leto s krásnou hladkou pokožkou 🙂 Navyše ešte stále máte jedinečnú príležitosť využiť uvádzaciu akciu u nás, v Concept Clinic. Príďte sa poradiť s našou odborníčkou Ivetkou Sepešiovou na konzultáciu ZDARMA a odporučí Vám laserové ošetrenia podľa Vašich individuálnych potrieb –  s 30% ZĽAVOU. Objednať sa môžete na: 02/3231 3333 Tešíme sa na Vás!

laserova epilacia Concept Clinic