Dostať na jednu adresu, pod jednu strechu špičku slovenskej plastickej chirurgie, tomu sa hovorí úspech. Nám sa to podarilo a naozaj sa tomu veľmi a úprimne tešíme. V rámci plastickej chirurgie máme v tíme naozaj tých najlepších – a nehovoríme len o lekároch, ale o celom tíme – o zdravotných sestrách, anesteziológoch, či konzultantoch pre slovenskú a zahraničnú klientelu. Od januára 2019 však hlavné jadro plastickej chirurgie Concept Clinic tvoria hneď dvaja kmeňoví lekári – MUDr. Peter Žiak, PhD. a MUDr. Jozef Hedera – profesionáli s dlhoročnou praxou, starajúci sa o zdravie a krásu našich klientov (domácich aj zahraničných).

Mudr. Hedera Concept Clinic

Či chceme alebo nie, čo nevidieť je tu leto, kedy odhaľujeme, najmä my ženy svoje telo, svoje krivky do sexi bikín. A tak sme vyspovedali špecialistov na slovo vzatých, pretože nás zaujímajú ich odporúčania k estetickým chirurgickým zákrokom, ktoré nám k dokonalejším krivkám môžu dopomôcť…

Blíži sa leto, mnoho dám rozmýšľa nad svojimi krivkami, ktoré by chceli priviesť k dokonalosti. Asi najčastejším zákrokom pred letom je korekcia poprsia. Čo všetko je s klientkou potrebné prejsť na konzultácii?

MUDr. Jozef Hedera: Konzultácia začína anamnézou, t.j., či je pacientka zdravá, či sa lieči na nejaké ochorenia, či je na niečo alergická. Potom nasleduje teoretická časť, kde preberieme samotný zákrok, typy implantátov, prístupy a miesto uloženia, možné komplikácie a pooperačnú starostlivosť. Nasleduje praktická časť s fotodokumentáciou a meraniami. Po odbornej konzultácii na klientku čaká ešte administratívna časť, kde sa vyberie termín zákroku, dostane zoznam vyšetrení, pokyny k platbe, podpíše informovaný súhlas a zmluvu so zariadením, kde sa zákrok vykoná.

Prichádza klientka s konkrétnou predstavou na ktorej trvá, alebo si nechá poradiť od odborníka?

MUDr. Jozef Hedera: Povedal by som, že je to tak pol na pol. Je určite v poriadku, ak má klientka jasné predstavy o tom, aký tvar a veľkosť by chcela operáciou dosiahnuť. Niekedy prinesú aj fotografie, ktoré sú tiež prínosom, lebo obrázok niekedy nemusí zodpovedať jej požadovanej veľkosti. Klientka povie, že chce C-čka a na obrázku sú E-čka.

Ako dlho trvá operačný zákrok? Je potrebná hospitalizácia? Ako dlho?

MUDr. Jozef Hedera: Zákrok podľa rozsahu môže trvať od jednej hodiny pri jednoduchej augmentácii až po 3 hodiny pri veľkej redukcii alebo modelácii s augmentáciou. Hospitalizácia je na jednu noc. Ráno po zákroku ide klientka domov. Všetky klientky po celkovej anestézii hospitalizujeme.

Ako dlho trvá zotavenie po zákroku?

MUDr. Jozef Hedera: Práceneschopnosť trvá 1 až 2 týždne podľa náročnosti povolania. Kancelárske práce a šoférovanie väčšinou klientky zvládnu už po týždni. Elastickú podprsenku nosí klientka 6 týždňov. Klientkám robím kontrolu po týždni, po dvoch, po štyroch a poslednú kontrolu prvej fázy robím 6 týždňov po operácii. Po vyhojení jaziev si klientky ešte volám približne 6 mesiacov od zákroku na finálne zhodnotenie.

Krásne krivky, to nie sú len krásne prsia, ale aj krásne telo. Čo taká liposuckia – pre koho je určená?

MUDr. Peter Žiak: Liposukcia je plastická operácia, ktorá slúži na tvarovanie postavy odsatím podkožného tuku prostredníctvom odsávacej kanyly. U žien robíme najčastejšie liposukciu stehien a brucha, u mužov sú to najčastejšie boky a brucho. Vhodný klient/pacient je napríklad aj ten, ktorý aktívne schudol a zredukoval podkožnú vrstvu svojho tuku – liposukcia mu potom pomôže dotvarovať „problémové“ partie. Už viackrát sa mi dokonca stalo, že som odsával vnútorné stehná alebo kolená fitness trénerkám, lebo tieto partie jednoducho nevedeli vyriešiť cvičením.

MUDr. Peter Žiak Concept Clinic Bratislava, plasticka chirurgia

Kedy je ideálny čas podstúpiť liposukciu, aby sme stihli svoje krivky vystaviť slniečku a celému svetu?

MUDr. Peter Žiak: Z hľadiska načasovania je najvhodnejšie obdobie jeseň-zima, prípadne jar. Tuk sa odsáva cez malé, niekoľkomilimetrové rezy, takže predsa len zostávajú prítomné drobné jazvičky. Jazvičky vo všeobecnosti nie je dobré opaľovať, takže je dobré urobiť si časovú rezervu pred letom.

Dámy po pôrode alebo nadmernej redukcii hmotnosti bude určite zaujímať plastická operácia brucha – abdominoplastika. Stíhame ešte zákrok podstúpiť a užiť si letné slniečko s krásnou postavou?

MUDr. Peter Žiak: Abdominoplastika je plastická operácia, ktorá odstraňuje nadbytočnú kožu z oblasti brucha. Koža na bruchu ovisne po redukcii hmotnosti, po pôrode, prípadne vekom. Aj v tomto prípade odporúčame operačný výkon podstúpiť v období jeseň-zima, prípadne na jar. Základné hojenie rany po tejto operácii síce trvá 2 týždne, celková rekonvalescencia potom 4-6 týždňov, vyzrievanie jaziev však trvá až obdobie 6 mesiacov. Preto s plánovaním abdominoplastiky v tomto období (v období začiatku roka) netreba rozhodne otáľať. V súčasnosti už používame pri tejto operácii tkanivové lepidlo. Použitie tkanivového lepidla pri operácii minimalizuje tvorbu pooperačných opuchov, hematómov (modrín) a v podstatnej miere urýchľuje hojenie. Pooperačnú rekonvalescenciu zas vo významnej miere dokáže urýchliť ošetrenie LPG (táto prístrojová technika okrem iného zabezpečuje lymfodrenáž a stimuláciu cievneho zásobenia tkanív). Takže dobré hojenie a rekonvalescenciu nenechávame iba na prírodu, ale aktívne medicínsky k tomu prispievame.

Ste lekári, chirurgovia a často sa pozeráte na ľudské telo z lekárskeho pohľadu. No ste aj muži… Líšia sa názory mužov na krásu ľudského tela od tých ženských?

MUDr. Jozef Hedera: Samozrejme, že každý človek si nosí v sebe svoj ideál krásy. Našťastie pre ľudstvo, v kombinácii atraktívnych znakov sa líšime, a preto každému sa môže páčiť niečo iné. V estetickej chirurgii existujú určité štandardy, ktoré by mali rôzne oblasti tváre a tela spĺňať. Tieto štandardy vznikli na základe štúdií a meraní s cieľom zistiť, čo považuje každá rasa za atraktívne. Každý estetický chirurg vychádza z týchto štandardov a prispôsobuje ich podľa želaní klienta.
Z mojich pozorovaní môžem povedať, že ženy sú k svojim prsiam oveľa kritickejšie ako ich partneri.

MUDr Peter Žiak: Zamýšľanie sa nad termínom „krása“ nás posúva niekam do oblasti filozofie a psychológie a je to večná téma. Názory na krásu ľudského tela sa líšia nielen medzi ženami a mužmi, ale líšia sa od človeka k človeku – vnímanie krásy je skrátka veľmi subjektívnou záležitosťou. Napríklad iný názor na veľkosť ženského pozadia bude mať Juhoameričanka ako európska severanka. Samozrejme, mám svoje ideály ženskej krásy aj ja, ale nechám si ich pre seba a rovnako tak to robím aj pri konzultáciách s klientkami aby som ich náhodou neovplyvnil v procese hľadania možností estetického riešenia ich požiadaviek.


Tak dámy, ak rozmýšľate nad svojimi krivkami a chcete ich zdokonaliť ešte do leta, cítiť sa krásne a sebavedome, ešte stále je čas objednať sa na konzultáciu k našim dvom špecialistom plastickej chirurgie. Budú sa na Vás tešiť MUDr. Jozef Hedera a MUDr. Peter Žiak, PhD. Objednať sa môžete na: 02/3231 3333.

www.clinic.sk

krivky do leta, lpg, augmentacia, liposukcia concept clinic, stihla do plaviek