Základom zdravej pleti je, okrem jej pravidelného čistenia 2x denne v rámci rannej a večernej rutiny, aj pravidelná prevencia a kontrola stavu kože u dermatológa, ako aj ochrana pred UV žiarením, ktoré je s nami neustále – preniká cez oblaky, sklo, odráža sa od snehu, sprevádza nás na ceste do práce, školy či na prechádzke v lese. Spolu s našou dermatologičkou,  MUDr. Stanislavou Jančošek,  sme pre Vás zhrnuli najdôležitejšie informácie, ktoré by ste mali ovládať v rámci ochrany našej kože.

Pravidelná kontrola znamienok a iných kožných útvarov, ako aj ochrana pred UV žiarením je ideálnou:

1️⃣ prevenciou rozvoja rakoviny kože – zodpovedné najmä UVB, ale aj UVA žiarenie – melanóm, bazalióm, spinalióm –  včasná diagnostika Vám najmä v prípade malígneho melanómu môže doslova zachrániť život

2️⃣ prevenciou spálenia pokožky – zodpovedné opäť UVB žiarenie – procesy súvisiace so spálením pokožky  môžu viesť k bunečným zmenám s následným vznikom nádorových buniek

3️⃣ anti-aging prevenciou – zodpovedné najmä UVA žiarenie, ktoré preniká do pokožky hlbšie ako UVB – poškodzuje jej štruktúru, čoho výsledkom je vznik vrások, pigmentácií a tvorba cievok

SPF – nie len súčasťou dovolenkovej batožiny

SPF (Sun Protection Factor) už dávno nie je len záležitosťou letných dovoleniek, ale je aj dôležitou súčasťou ochrany našej kože. Hovorí sa, že práve pravidelné aplikovanie prípravkov s ochranným faktorom je prvým krokom v antiagingu.

Minimálne SPF, ktoré by malo byť aplikované na našu pleť je SPF 30 – nezabúdajme ho okrem tváre natrieť aj na krk, dekolt a uši. V rámci večernej rutiny netreba zabúdať na tzv. dvojkrokové čistenie (double cleansing), pre dôkladné odstránenie SPF z pokožky. Aj “SPF”ká majú svoje rôzne konzistencie, sú určené pre rôzne typy pleti a od rôznych výrobcov. Na základe našich bohatých skúseností Vám vieme odporučiť vhodné SPF prípravky, určené pre Vašu pleť.

NIKDY nespočítavame!

POZOR SPFka nespočítavame! To znamená, že ak si nanesiete denný krém s SPF 15 a následne aplikujete SPF 30, neznamená to, že máte SPF 45!! Stále je to max. SPF 30!

Ak ste sa ešte neobjednali na kontrolu znamienok, je najvyšší čas. Objednať sa môžete na +421 2 3231 3333. Okrem toho Vám naši odborníci poradia slnečnú ochranu priamo pre Vás a Vašu pokožku. Prípravky s SPF ochranou si môžete zakúpiť aj priamo u nás na klinike.

www.cclinic.sk