Keď prídete do Concept Clinic, v našom Beauty Concept Vás privítajú vždy usmievavé Mimi & Heňa – naše beauty terapeutky, ktoré majú nielen zázračné ruky, ale aj dokonalé vedomosti o značke The Organic Pharmacy a znalosti s diagnostikovaním pleti.

Vybrala som si Gene Therapy Facial – je určené Vám dámy, ktoré máte po 40 (tak ako ja) a očakávate od ošetrenia doslova zázrak. Môžem povedať, že je to veľmi individuálne a záleží na kvalite pleti – lebo niektoré z Vás možno majú aj v 35-ťke pocit, že raz za čas by potrebovala pleť niečo doslova liftingové – uškodiť pleti to určite nemože.

V kozmetickej kóji Vás omámi bylinková vôňa našej kozmetiky. Vyzlečiete sa do pol pása, dievčatá Vás zakryjú uterákom. Prvý krok je upevnenie vlasov do uteráčika zo 100% organickej bavlny. Príjemná hudba, kľud a pokoj Vás automaticky dajú do režimu „driemanie“. Začíname odličovaním. Kedže zrelá pleť potrebuje dôkladne vyčistenie, čistí sa na 2x. Prvé čistenie s našim kultovým Carrot Butter (už viem, prečo je z neho hotová aj Kylie Minogue). Jemnou masážou na suchú pleť sa nanesie maslo, krúživými pohybmi beauty terapeutky sa maslo rozpustí, vyčistí nečistoty a následne teplým navlhčeným uteráčikom sa zotrú z tváre. Druhé čistenie s mliečkom (prípadne gélom – čo závisí od typu pleti) a sónickou kefkou vám dokonale vyčistí pleť a pripraví na ďalší krok.

Nasleduje Flower Petal mask, pre exfoliáciu a jemné čistenie pleti. Tie, ktoré neviete čo je „exfoliácia“, tak je to odstránenie vrstvy odumretých buniek. Tento krok je veľmi dôležitý pre zachovanie zdravia Vašej pokožky a zároveň tým umožňujeme, aby lepšie prenikli do pokožky účinne látky z prípravkov, ktoré používame. Exfoliácia má svoj pôvod v starom Egypte. V stredoveku sa ako exfoliant využívalo víno (vďaka obsahu kyseliny vínnej). V Ázii sa exfoliácia začala praktizovať zhruba pred sto rokmi. Verte mi, je to veľmi dôležité pre našu pleť a doma sa to žiadnej z nás nechce robiť a ani na to nie je čas. Teraz je pleť dokonale pripravená na najlepšiu časť ošetrenia – masáže. Heňa mi naniesla vitamínové sérum a dostala som skvelú masáž zameranú na akupresúrne body. Následne mi naniesla antioxidačné sérum, ktoré mi do tváre vmasírovala pomocou sacích bánk. Bolo to veľmi príjemné a hlavne od prvej chvíle budete mať „liftingový pocit“. Táto masáž mi skvele prekrvila pleť. Na väčšie plochy ako sú líca, krk a dekolt, sa použili väčsie banky a na okolie očí či úst, malá banka. Extrémne príjemné ale hlavne účinné.

Po tejto skvelej masáži bola moja pleť doslova pripravená na kolagénovú masku proti starnutiu pleti. Kým mi pôsobila na tvári, dostala som relaxačnú masáž rúk ružovo-jazmínovým olejom. Poviem Vám, v tejto fáze už bude spať každá z Vás, alebo budete chcieť, aby ten okamih trval aspoň 4hodiny.

Ďalším krokom bola ručná liftingová masáž  medovo – jazmínovou maskou (inak mojou obľúbenou na dehydrovanú pleť). Tie, ktoré ste už absolvovali u nás ošetrenie, poznáte túto masku, ale masáž je iná ako naša klasická, ktorá je zaradená v ostatných ošetreniach. Je naozaj liftingová – ťahy sú smerom nahor a pleť sa „vyťahuje na svoje miesto“. Lebo asi ako viete, gravitácia vekom funguje a, bohužiaľ, funguje aj na pleť – preto vekom máme ochabnuté kútiky, líca, či oči…. všetko sa ťahá k zemi. 20 minút liftingovej masáže je doslova balzamom na povädnutú pleť.

Záverečná čerešnička: Rose Plus Age renewal ako denný krém a rovnako aj Liftingové sérum, ktorého výskum trval celých 7 rokov (cena séra je 240 eur, takže v ponuke ho nemáme ale v rámci ošetrenia ho aplikujeme. A keby ste chceli, vieme Vám ho objednať…).

A môj dojem? Určite si raz do mesiaca doprajem tento luxus, lebo ihneď po ošetrení som mala pocit, že moja pleť omladla minimálne o 5 rokov a verím, že keď si aj vy doprajete raz za mesiac-dva toto ošetrenie, veľmi sa mi poďakujete, že som Vám odporučila niečo, čo fakt funguje.

 

Celý rituál trvá 85 min a stojí 100Eur. ALE!!! – keď si rezervujete náš Last Minute, aj toto ošetrenie môžte mať so 40% zľavou a dostať luxus za 60 Eur je možné len u nás.