Pravdepodobne všetci sa zhodneme na tom, že vďaka opálenej pokožke vyzeráme zdravšie, žiarivejšie a cítime sa sebavedomejšie.

 

Leto skončilo, opálenie nám bledne, a preto hľadáme alternatívy ako dosiahnuť krásnu hnedú pokožku. O tom, že soláriá by sme mali obchádzať naďaleko a o škodlivosti UV žiarenia, si verím, nemusíme hovoriť. Predčasné starnutie pokožky a vrásky hovoria za všetko.

 

Ďalšou možnosťou sú pre nás určite samoopaľovacie prípravky. Majme sa však na pozore pri ich výbere. Nielen kvôli tomu, že výsledok môže byť nevábne fľakatý a v rôznych odtieňoch oranžovej :). Treba sa pozrieť aj na zloženie – nezabúdajme, že pokožka vstrebe približne 60% látok, ktoré na ňu nanesieme a putujú nám do krvi. „Samoopaľováky“ môžu obsahovať formaldehyd, ktorý môže spôsobiť vážne choroby ako napr. rakovinu prsníka.

 

Buďme krásne hnedé, ale neobetujme pre to vlastné zdravie.

 

Samoopaľovacie prípravky „fungujú“ vďaka látke DHA (dihydroxyacetón), ktorá reaguje s aminokyselinami v koži a podporuje produkciu melanínu. Bežne používaná DHA v prípravkoch je kontaminovaná formaldehydom, čo je silná konzervačná látka a môže spôsobovať už spomínanú rakovinu.

 

Preto sme nadšení, že Vám môžeme ponúknuť prípravok, ktorý obsahuje DHA bez formaldehydu , ktorý je zpracovaný z cukrovej trstiny a je certifikovaný „Ecocert-om“ – nezávislou organizáciou, ktorá je v súčastnosti najväčšou spoločnosťou, ktorá certifikuje výrobky organickej, t.j. bio kozmetiky.

Zoznámte sa so„Self Tan-om“ od značky The Organic Pharmacy – je bez toxínov a až 80% zloženia je organického pôvodu. Krásne vonia a obsahuje aj vyživné látky ako vitamín E, bambucké maslo, aloe, slnečnicový, kokosový a jojobový olej, ktoré Vašu pokožku budú hýčkať. Ide o príjemný krém s konzistenciou telového mlieka v ekologickom sklenom balení.

 

Výhody samoopaľovania so Self Tan -om z The Organic Pharmacy:

1) DHA z prírodných zdrojov Vám zaručia nádherný zlatý jas – už žiadna oranžová farba!

2) Bambucké maslo, kokosový olej a aloe Vám zaručia finiš bez fľakov a pásov na pokožke.

3) Vôňa prípravku vďaka zloženiu bez formaldehydu je jemná s broskyňovým nádychom.

4) Jeden prípravok môžete použiť na telo a rovnako aj na tvár.

5) Zhnednutie sa stráca postupne – nebudete mať žiadne fľaky. Prípadne, ak chcete naniesť úplne novú vrstvu, tak môžete „opálenie“ z pokožky odstrániť pílingom.

Pravidlá pre dokonalý výsledok:

1) Pred nanesením samoopaľovacieho prípravku pokožku najskôr zbavte odumretých buniek . Na tvár použite napríklad našu Enzyme Peel Mask – Enzymatickú masku a na telo píling.

2) Na suché partie tela ako napríklad lakte, ruky, kolená naneste pre zlepšenie hydratácie telové mlieko – napríklad naše Body Lotion Rose – Telové mlieko s ružou. Pozor, nepoužite olej!

3) Samoopaľovací prípravok môžete nanášať priamo dlaňami ako bežné telové mlieko – nezabudnite si ich však na konci umyť. 🙂

 

O päť minút sa môžete obliekať a ísť – nezostanú Vám žiadne otlačky na oblečení.

Ak si ho budete nanášať večer, doporučujeme tak urobiť minimálne 3 hodiny pred tým, ako pôjdete spať – nechceme, aby zhnednutie bolo na perinách ale na Vašej pokožke. 🙂

V prípade, že zhnednutie chcete intenzívnejšie, tak opakujte aplikáciu „samoopaľováku“ aj na druhý deň, resp. dovtedy, keď budete spokojná s novozískanou farbou.

Ak chcete tvár len jemne tónovať, tak si Self Tan miešajte denne s krémom, ktorý používate na pleť.

 

Zaujali sme Vás? Verím, že áno a budete spokojné tak ako sme my.

 

Self Tan si môžete kúpiť v našom e-shope – klik TU alebo v priamo v showroome Concept Clinic v Zuckermandli. Príďte si prípadne pre vzorku.