Máte doma deti a v tomto zimnom období neustále bojujete s virózami či inými náročnějšími chorobami, skáčete z jednej choroby do druhej? Základom pevného zdravia je imunita. Mnoho detí má slabú imunitu, preto v kolektívoch ľahko chytia všetky bacily, ktoré na nich striehnu – či už v škôlkách, kde deti musia „ochutnať“ všetky hračky alebo v školských kolektívoch, kde častokrát hygiena nie je úplne ideálna. Na to, aby sme deťom vybudovali dostatočnú imunitu, sú potrebné dve základné veci; hygienické návyky a zdravá, vyvážená strava. Deti je potrebné od útleho veku učiť konzumovať ovocie, zeleninu a málo sladkostí. Aký základ si vybudujú, tak sa budú stravovať. Podľa posledných prieskumov až 1/3 detí na Slovensku neraňajkuje, hodnotenie desiat tiež nedopadlo na výbornú a deťom v školských jedálňach určite nie je podávaná vyvážená strava. Preto je len na rodičoch, aby dbali o to, čo deti jedia. Je potrebné, aby deti mali zdravé, vyvážené raňajky, zdravú desiatu a plnohodnotnú večeru. Vedeli ste, že deti v školskom veku majú mať teplú stravu 2x denne? Čize predškolák, či školák by mal mať doma aj teplú večeru.

Proteín špeciálne navrhnutý pre deti je ideálnym riešením, ako urobiť prvý krok k správnemu stravovaniu.

Super elixír proteín pre deti ma príjemnú čokoládovú chuť, ktorú si všetky deti zamilujú. Zabezpečuje správnu činnosť mozgu, orgánov, svalovú regeneráciu a zdravý imunitný systém. Proteín je bez hormónov, z organických rastlinných proteínov. Pri pravidelnom užívaní sa deťom odbúra chuť na sladkosti, budú mať lepšiu koncentáciu a výkyvy nálad ustúpia. Zlá koncentrácia je spôsobená nadmernou konzumáciou uhľohydrátov a sacharidov, deťom chýbajú bielkoviny, Omega 3 a nenasýtené mastné kyseliny. Pravidelnou kozumáciou proteínu sa deťom posilní imunita a nebudú sa na ne lepiť všetky virózy. Často chorým deťom chýbajú vitamíny a minerály.

A prečo je náš proteín tou správnou voľbou pre vaše deti?

Lebo:

  1. má úžasnú čokoládovú príchuť, takže dávka vitamínov im bude aj chutiť
  2. obsahuje len rastlinné proteíny – z hrachu a ryže a poskytuje všetkých 9 nenasýtených mastných kyselín potrebných pre regeneráciu tkaniva a správny rast
  3. obsahuje probiotiká, ktoré sa starajú o správnu funkciu čriev a trávenia
  4. magnézium, železo, kyselina listová, vitamíny A, C a B nie sú dostatočne zastúpené v detskej strave, ale náš proteín všetky tieto vitamíny a minerály obsahuje
  5. brokolica, tekvica a červená repa asi nie sú obľúbenou zeleninou detí, preto je obsiahnutá v našom proteíne. Ovocie je zastúpené jablkom a granátovým jablkom.

Príprava je veľmi jednoduchá – zmiešaním jednej odmerky proteínu v mandľovom, sójovom, kokosovom či obyčajnom plnotučnom mlieku dodáte deťom dávku všetkých zdravých vecí, ktoré potrebujú na správny vyvin a silnú imunitu.

Môžete ho deťom podávať ráno namiesto raňajok, alebo ako náhradu za olovrant, či desiatu. Je výborný pre deti, ktoré športujú hneď po fyzickom výkone.

Máme pre vás skvelý tip na raňajky:

Odmerku proteínu zmiešajte s ľubovolným typom mlieka (250ml), pridajte banán a rozmixujte. Môžete pridať aj kúsok avokáda (ďeťom dodáte vitamíny a spolu s banánom nebudú cítiť chuť avokáda). Prípadne môžete pridať ľubovolné ovocie, ktoré vaše deti majú radi.