Potíte sa? Potíte sa často a veľmi a je to pre Vás úplná pohroma? Tak potom vedzte, že aj táto nepríjemnosť má riešenie. Potenie je citlivá záležitosť a nik z nás sa necíti v tomto stave komfortne. Svoje pri ňom zohráva nielen dedičnosť, ale môže ísť aj o fyzické či psychické ochorenie. Lekársky termín pre nadmerné potenie je Hyperhidróza. Poďme sa na ňu teda pozrieť bližšie.

Poznáme dva druhy potenia

Primárna hyperhidróza – ide o dedičnú dispozíciu a potenie nastáva aj v kľudovom režime. Trpí ňou až 3 % populácie.
Sekundárna hyperhidróza – môže byť spôsobená fyzickým ochorením, hormonálnymi zmenami.

Prečo sa potíme?

Dôvody nášho potenia sú rôzne. Môže to byť:
• Fyzická aktivita
• Dedičné predispozície
• Zvýšená teplota, klíma
• Stres alebo nervozita
• Užívanie drog, alkoholu, kávy či nikotínu
• Požívanie korenených jedál
• Hormonálne zmeny v priebehu života – puberta, tehotenstvo alebo menopauza
• Niektoré metabolické ochorenia (diabetes mellitus, poruchy funkcie štítnej žľazy)

Nadmerné potenie – ako ho obmedziť?

Skvelým riešením je aplikácia botulotoxínu, ktorý sa aplikuje v postihnutom mieste – podpazušie, dlane, chodidlá. Primárna hyperhidróza je ochorením podmieneným neznámou príčinou. Terapia botulotoxínom nerieši iné zdravotné problémy, ktorých druhotným príznakom je nadmerné potenie, ako sú endokrinné ochorenia, napr. poruchy štítnej žľazy, cukrovka a pod., či ochorenia neurologického charakteru. Terapia potenia botulotoxínom predstavuje rýchle, efektívne a bezpečné riešenie tohto problému.

Nadmerne potenie Concept Clinic

Ako zákrok prebieha?

Zákrok je minimálne bolestivý. Botulotoxín sa aplikuje injekčne pod kožu viacerými vpichmi veľmi tenkou ihlou do príslušnej oblasti. Táto oblasť je pred zákrokom zachladená ľadom. Po aplikácii môže nastať mierne začervenanie a ľahký opuch po vpichoch, všetko však vymizne do 1-2 hodín po aplikácii. V mieste aplikácie botulotoxínu, môžu výnimočne vzniknúť malé modrinky, ktoré sa však vstrebú v priebehu niekoľkých dní. 3 dni po aplikácii odporúčame vyhýbať sa fyzickej aktivite, cvičeniu a saune.

Kedy nastúpi prvý účinok?

Prvý efekt môžeme očakávať do 4 dní a plne sa rozvinie do 2 týždňov po aplikácii. Doba účinku trvá 3-12 mesiacov, pri podpazuší v priemere 6-12 mesiacov a pri dlaniach cca 3-6 mesiacov.

Výsledkom aplikácie botulotoxínu je výrazné obmedzenie tvorby potu. Musíme však povedať, že aplikáciou botulotoxínu nejde o trvalé vyliečenie nadmerného potenia, ale o jeho výrazné obmedzenie. Objednať sa na ošetrenie môžete na: 02/3231 3333. A opäť máme pre Vás narodeninové prekvapenie!! Počas celého júna budete mať u nás aplikáciu botulotoxínu v špeciálnych narodeninových cenách!! Sledujte nás! Botox Párty začína 3.6.!! Tešíme sa na Vás!

www.cclinic.sk