Milé dámy, aj Vy patríte k tým, ktoré si každý mesiac popri stovke povinností a pri pohľade na svoju „povädnutú“ pleť, sľubujú viac času pre seba? A koľkým z Vás sa to už podarilo? Niekedy je totiž naozaj dobre byť len tak „sama so sebou“ a dopriať si to najlepšie. Čo keby sme teda začali hneď? Čo by ste povedali na taký peeling. Zimné mesiace sú totiž ideálnym obdobím na peelingy, ktoré dokážu našu unavenú pleť opäť rozžiariť. Už ste počuli o revolučnom a skutočne účinnom retinolovom peelingu?

pleť

Čo to vlastne ten Retinol je?

Retinol je jednou z foriem vitamínu A, ktorý patrí medzi hlavné zložky omladzujúcej kozmetiky. Retinolový peeling tak vďaka svojmu patentovanému zloženiu vyhladzuje jemné linky a vrásky, pomáha zmierniť prejavy akné a jeho následky (napr. jazvy po akné) a tiež spevňuje pokožku. Súčasne odstraňuje pigmentové škvrny a zjednocuje farebný odtieň pleti. Napomáha tiež tvorbe kolagénu v pleti a pôsobí priamo na kyselinu hyalurónovú, čím pleť hydratuje a dodáva jej objem. Výsledkom je tak hladká a žiarivejšia pleť – a o to nám, dámy, predsa ide, či nie?

Kedy je vhodné ošetrenie absolvovať? 

Najvhodnejším časom sú jesenné a zimné mesiace, kedy je najnižšia intenzita slnečného žiarenia (september – apríl).

Naša pleť je nedočkavá, kedy môžeme očakávať prvé výsledky?

Zázraky sa síce občas dejú, no v tomto prípade, nie hneď. Ale ako sa hovorí, na dobré sa predsa oplatí počkať :-). Niekoľko dní po aplikácii býva pokožka vysušená. V rámci tohto prirodzeného procesu sa začne vrchná vrstva pokožky olupovať (cca na 2. – 4. deň po aplikácii). Retinol teda skutočne pracuje 🙂 Po 2-4 týždňoch sa efekt dostaví v plnej kráse – v podobe novej, zdravšej a jemnejšej pleti.

peeling concept clinic

Ako ošetrenie prebieha?

Ideo neinvazívne ošetrenie a vykonáva ho dermatológ. Pri normálnej pokožke necháme peeling pôsobiť 8 hod., pri citlivej pokožke len 3 hodiny – to znamená, že ošetrenie ukončíme doma po 3 alebo 8 hodinách po aplikácii, zmytím vodou a na pleť nanesieme hydratačný premasťujúci krém. Následne je potrebné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a na pokožku preventívne používame prípravky s vysokým UV faktorom. Odporúčajú sa 2-4 ošetrenia v závislosti od stavu pokožky, ktoré sa absolvujú v 6-8 týždňových intervaloch.

Tak a teraz si už len trpezlivo počkať na ten zážitok – krásnu a rozžiarenú pleť. Dámy, pripomíname, že počas celého februára máte na našej klinike Concept Clinic, tento revolučný  retinolový peeling za zvýhodnenú cenu, 75 Eur (pôvodne od 100 Eur). Viac informácií nájdete TU.

Rezervujte si svoj termín ešte dnes a objednajte sa na: +421 2 3231 3333 Tešíme sa na Vás!

www.cclinc.sk