Nedávno sme vám predstavili posilu v našom Beauty teame, kozmetičku, Broňu Kováčikovú. Tí, ktorí Broňu poznáte viete, že Broňa nie je žiadny nováčik. Patrí medzi vyhľadávaných odborníkov v beauty svete a je doslova “anjelom krásy” nielen pre slovenskú ale aj zahraničnú klientelu. Keďže istú časť svojho života prežila za „veľkou mlákou“, vyspovedali sme ju, ako krásu a starostlivosť o svoju pleť či telo vnímajú muži a ženy vo svete.

Brona Kovacikova Concept Clinic

Broni, máš dlhoročné skúsenosti so zahraničnou klientelou – dlho si pracovala v Kanade. Keby si to mala porovnať, starajú sa ženy v tejto časti sveta o seba viac ako my, ženy na Slovensku?

V Kanade som pracovala dokopy 5 rokov. 4 roky som pracovala v Day Spa, následne po x rokoch som opäť zavítala do Kanady, kde som už pracovala v salóne, ktorý sa špecializoval len na pleť, takže som aj vnímala odlišnosti.

V Day Spa sa kozmetičky skutočne komplexne starajú o svoje klientky. To znamená, že okrem bežných procedúr, na ktoré sme zvyknuté my, tu na Slovensku, tam som sa klientkam navyše starala aj o manikúru, pedikúru, telové relaxačné masáže. Klientky tam často strávia aj niekoľko hodín, najmä ak dostanú návštevu do Day Spa ako darček s rôznymi procedúrami.

Z mojich skúseností si tam ženy veľmi potrpia na upravené nechty na rukách a nohách a nesmú mať chĺpky na tele. Čo sa týka pleťových ošetrení, v tejto oblasti je to už slabšie. Je to tam dosť finančne náročné a ženy to berú skôr ako luxus, než ako pravidelná, nazvime to, “údržba”. Veľký rozdiel som však zacítila keď som pracovala v Pure+ Simple Spa v Toronte, kde chodia ženy výhradne za pleťovými ošetreniami tzv. “facials”, ktoré sú mojou srdcovkou. Pre tieto klientky bola priorita zdravá a mladistvá pleť.

Čo sa týka starostlivosti kanadských žien o seba, asi by som ich zaradila do dvoch kategórií. Tie, ktoré uznávajú zdravý životný štýl, športujú a ktoré si potrpia na svoj vzhľad a druhá kategória je tzv. konzumná. Myslím, že všetko vychádza aj z toho, ako je človek vedený od malička. Kanaďanky si napríklad veľmi potrpia na tip top vlasy, krásny melír s farbou musí byť a najlepšie s dokonale vyžehlenými vlasmi.

Čo sa týka módy, v tomto sú trošku odlišní. Ak sa jedna o nejakú spoločenskú udalosť neskutočne si dajú záležať na výzore, no ak idú relaxovať, napríklad do Spa, prídu k nám ženy v teplákoch, lebo sa chcú cítiť uvoľnene a neriešia, čo si o nich tí druhí pomyslia. Majú to trošku inak nastavené. Myslím si, že Slovenky sú náročnejšie, Kanaďanky to až tak neprežívajú a sú viacej benevolentné a tolerantné ak sa niečo napríklad nevydarí na 1.krát podľa ich predstáv.

A keďže sú Kanaďania cez týždeň taktiež zavalení prácou, cez víkendy sa snažia byť čo najviac s rodinou a priateľmi, radi sa stretávajú a organizujú tzv. párty, kde ak počasie praje, musí sa grilovať (BBQ) 😊

A čo muži? Dbajú na svoj zovňajšok – starajú sa o seba, o svoju pleť?

Muži sa kedysi vôbec o svoju pleť nestarali, “nacapkali” si na seba maximálne nejaký krém, ktorý im došiel pod ruku. Starnutie brali ako prirodzený proces, ktorý prichádza s vekom. V dnešnej dobe sa to už vcelku mení. Aj muži si uvedomujú, že pravidelnou starostlivosťou môžu vyzerať lepšie, mladšie a aj sa potom lepšie cítia vo svojej koži. Dokonca som mala pánsku klientelu už ja na telové ošetrenie s LPG – poniektorí z vlastného presvedčenia, iní na podnet od ich nežnej polovičky:-)

Kedy je podľa teba ideálne začať so starostlivosťou o pleť?

Starostlivosť o pleť, myslím, že všetci začínajú riešiť v období puberty, kedy sa im objavia prvé vyrážky, uhríky, pleť je viac zanesená, môže sa viac premasťovať a tým pádom jej začnú venovať viac pozornosti.
Treba si uvedomiť, že ak chceme mať zdravú pleť, v prvom rade musí byť pleť čistá.

V období od tých 14-15 rokov je dôležité naučiť sa správne si pleť vyčistiť, to je Alfa Omega a následne použiť ako ochrannú vrstvu vhodný pleťový krém. Raz do týždňa by som odporučila urobiť si pleťový peeling a naniesť čistiacu masku. Mladistvá pleť nevyžaduje nič špeciálne pokiaľ nie je problematická (akné).

Od 18 rokov by som odporučila ľahké hydratačné krémy prípadne ľahšiu konzistenciu tzv. fluidum, čistiť si pleť každý deň, taktiež raz do týždňa aplikáciu peelingu a masky.

20-30 rokov

V závislosti od typu pleti sa už môžu vyskytnúť prvé mimické vrásky, dehydratácia pleti, preto by som volila už niečo extra pre pleť. Či už pridať sérum pod krém, hydratačný pleťový krém alebo masku. Tu odporúčam navštíviť kozmetičku, nakoľko veľa žien nevie aký typ pleti majú a následne ich starostlivosť nemusí byť to “pravé orechové”.

30-40 rokov

V tomto vekovom rozmedzí už začíname vidieť prvé stopy, znaky starnutia pleti. Pleť už nie je taká svieža, hutná, rozžiarená, objavujú sa prvé vrásky a cítime, že pleť potrebuje “poliať” ako kvetinka. Začíname siahať po protivráskovej starostlivosti. Odporúčam navštíviť kozmetický salón, kliniku, kde sa bude kozmetička intenzívne venovať vašej pleti 60-90 minút, takže výsledok na seba nenechá dlho čakať. Na doma odporúčam určite pravidelne používanie denného a nočného pleťového krému a taktiež očného krému. Pleťová maska či už hydratačná alebo protivrásková by mala byť povinnou výbavou:-)

40-50 rokov

Zrelá pleť potrebuje riešiť komplexne ci už vrásky, lifting, výživu, hydratáciu, skľudnenie. Veľmi závisí aj od genetiky, životného štýlu a starostlivosti klientky o pleť doma. Pravidelne návštevy u kozmetičky sú viac než vítané pre zrelú pleť. Dokážeme ponúknuť ako ručne ošetrenie s príjemnou relaxačnou masážou, pri ktorej, sa priznám, mi veľa klientiek aj zaspí, tak je fajn obohatiť pleť aj prístrojovým neinvazívnym ošetrením, kde je okamžitý efekt omladenia.
Medzi 40 až 50 je veľkou devízou zaradiť pleťové séra pravidelne, masky môžeme prestriedať kľudne aj viacej druhov, podľa typu a kondície pleti. Je potrebné siahnuť vo väčšine po hutnejších krémoch, ktoré pleť krásne zregenerujú a vyživia.

Máš svoju dlhoročnú spokojnú klientelu – čo čaká u teba nových klientov?

Na nové klientky v Concept Clinic sa veľmi teším a verím, že dokážem uspokojiť ich potreby a túžby, čo sa týka zlepšenia kvality pleti a určite aj mladistvejšieho vzhľadu. S mnohými som už začala na krásnej pleti a omladzovaní pracovať a tešíme sa spolu na výsledok – ten je niekedy vidieť okamžite 🙂 Pri úplne prvom stretnutí klientku tak trošku vyspovedám, aby som vedela ako sa o pleť stará a čo všetko doma používa, ako často by dokázala chodiť na kozmetické ošetrenia a všetko čo je s tým spojené. Následne zvolím vhodnú procedúru, ošetrenie pleti, poradím, čo prípadne ešte zlepšiť v domácej starostlivosti o pleť. Ak cítim, že klientka prišla zásadne za relaxom, povieme si na začiatku základne veci a následne ju nechám oddávať sa relaxu a verte mi, veľa klientiek mi počas masáže aj zaspí. 🙂 Veľmi sa teším, keď sa mi klientky pravidelne vracajú s tým, že vidia zlepšenie – ten pocit sa nedá opísať a ja im týmto ďakujem za dôveru a všetky pozdravujem 🙂

Hovorí sa, že čistenie pleti je základ. Súhlasíš? Kde robíme najčastejšie chyby v základnej starostlivosti o pleť?

Čistenie pleti je Alfa Omega. Kto chce mať zdravú pleť, musí byť dôkladne vyčistená a to každý večer, každé ráno. Aké chyby robíme? No niekedy by ste sa čudovali… medzi nevhodné príklady uvediem napríklad, keď si žena umýva tvár s mydlom, ktoré nie je špeciálne na pleť, prípadne hrubý make-up očistí iba navlhčenými vreckovkami alebo iba pleťovou vodou. Človek má pocit, že si pleť očistil, no nie je to “do čista”. Odporúčam dvojfázové čistenie pleti, najskôr pleť dočistiť či už odličovacím mliekom, penou, gélom, každému vyhovuje niečo iné. Dobré je si takú minútku – dve tento produkt masírovať po celej tvári a následne zmyť pod tečúcou vodou a potom dočistiť pleťovým tonikom.

Okrem pleti sa staráš klientkam aj o dokonalé krivky celého tela. Hovoríme o LPG ošetrení tela. Akú kúru treba absolvovať, aby klientka videla prvé zmeny a čo je k tomu nevyhnutné zo strany klienta dodržiavať?

Brona Kovacikova Concept Clinic

Áno, LPG je úžasný stroj s vynikajúcimi výsledkami, čo sa týka formovania tela, eliminácie celulitídy a redukcie tuku. Je tam veľmi veľa či už programov a taktiež cielená starostlivosť na každú časť tela, ktorú chce klientka riešiť. Po konzultácii si s klientkou určíme koľko sedení by mala absolvovať a následne vyberieme pre ňu vhodný program. Nakoľko ide o mechanickú stimuláciu buniek, je potrebné absolvovať ošetrenia minimálne 2 krát do týždňa. Určite je potrebné zo strany klientky zvýšiť pitný režim a taktiež je fajn trošku upraviť stravu a vsunúť aktívny pohyb do svojho režimu je len plus. Prvé, čo si klientky všimnú je zlepšenie kvality kože, čo sa týka celulitídy a tukových vankúšikov je to veľmi individuálne. S kombináciou špeciálnych prípravkov na telo sa efekt určite posilní.

Horúce leto je v plnom prúde – máš pre nás tipy pre „povinnú letnú výbavu našej pleti?

Leto dá pleti do istej miery zabrať, hlavne ak je pleť vystavená priamemu slnku. Preto odporúčam používať kvalitný krém s ochranným faktorom minimálne 30 SPF, no najvhodnejší je 50 SPF. Vaša pleť sa bude cítiť komfortne ak ju počas dňa osviežite. Vhodným osviežením je novinka od DR. GRANDEL Hyaluron Splash a večer sa pleti zavďačíte dávkou vlahy vo forme hydratačnej masky Dr. GRANDEL, má gélovú konzistenciu a krásne pleť osvieži a zhydratuje.

Tvoje TOP ošetrenia, ktoré by si mala dopriať každá žena?

Medzi moje TOP ošetrenie patrí určite OxyGeneo, nakoľko je to príjemné a efektné ošetrenie a veľmi obľúbené medzi klientkami. Pleť nádherne okamžite oživí, rozjasní a známky povädnutosti pleti sú fuč na počkanie. Klientky ho milujú a tie čo ho ešte nevyskúšali si ho určite zamilujú 🙂

OxyGeneo Concept Clinic

Tvoj TOP kozmetický prípravok?

Medzi moje obľúbené kozmetické prípravky patria určite ampulky DR.GRANDEL, sú malinké, viete ich vziať všade so sebou a pleť okamžite oživia, skľudnia, dodajú lifting, v závislosti od výberu. Je ich neúrekom a všetky sú mňamka pre tváričku 🙂 Určite odporúčam mať ich vo výbave každej ženy.

Čo nesmie chýbať v tvojej kozmetickej výbave?

Tým, že som kozmetička, tak mám toho straaaašne veľa čo nesmie chýbať. No vypichnem aspoň zopár. V lete sú to určite produkty na hydratáciu, hlavne hydratačná maska a sérum a následne si dám na pleť BB krém s SPF faktorom. V lete používam rada ľahké konzistencie krémov a aj ostatných produktov na pleť. Nakoľko je v zime pleť vystavená extrémnym podmienkam, ako chlad, mráz, vietor, vnútri veľmi sucho a teplo, rada siahnem po kolagénovom kréme, ktorý pleť ochráni a je prevenciou v protivráskovej starostlivosti. Tu volím hutnejšie krémy, no opäť to závisí od toho, v akom stave je pleť a čo v danom okamihu potrebuje.

Tak dámy aj páni, ak hľadáte správne starostlivosť pre Vašu pleť – máme pre vás “Anjela krásy” – stačí sa objednať a výsledok nedá na seba dlho čakať. Budeme sa na Vás s Broňou tešiť u nás, v Concept Clinic. Objednať sa môžete na: 02/3231 3333.

www.cclinic.sk