Určite mnohých z nás trápi vypadávanie vlasov. Dôvodov, prečo je tomu tak, môže byť hneď viac – každodenný stres, užívanie liekov, zlá životospráva, či bezhlavé diéty.  Aj tieto dôvody sú častou príčinou vznikajúcich plešín na našej hlave. U mnohých je však za vypadávaním vlasov genetická predispozícia. Ako tento problém riešiť? Ak u seba pozorujete vyšší počet vypadnutých vlasov – trsy či chumáče – určite treba hľadať odbornú pomoc. My sme na túto tému vyspovedali nášho odborníka, plastického chirurga, experta na vlasovú transplantáciu, MUDr. Jozefa Hederu, ktorý tvrdí že plešatenie už nie je v dnešnej dobe neriešiteľným problémom 🙂

Mudr. Hedera Concept Clinic
Pre koho je vhodná transplantácia vlasov? Ide čisto len o mužskú záležitosť, alebo ju v dnešnej dobe riešia už aj ženy, ktoré tiež vypadávanie vlasov trápi?

90 % našich klientov tvoria síce muži, no čoraz viac majú záujem o vlasovú transplantáciu aj ženy. Vypadávanie vlasov je bežnou záležitosťou u oboch pohlaví, či už je to kvôli prirodzenému vypadávaniu vlasov (denne nám vypadne cca 100 vlasov), alebo podstúpenému chirurgickému zákroku v minulosti. Zákrok je vhodný aj pre ľudí, ktorí prišli kvôli liečbe choroby o vlasy. V tomto prípade však musí byť liečba už ukončená.

Ako transplantácia vlasov prebieha?

Zákrok prebieha v lokálnej anestéze, v sede alebo po ležiačky na bruchu. Zákrok nie je bolestivý, nepríjemnou časťou však môže byť prvotné vpichnutie na umŕtvenie konkrétnej časti, odkiaľ sa vlasy berú, alebo kam sa pridávajú. Samotný zákrok ale klient necíti.

Existuje viac metód  transplantácie vlasov, alebo je postup jednotný pre všetkých klientov?

Transplantáciu vlasov možno vykonať dvomi spôsobmi. ,,Klasickou“ technikou, kedy sa z oblasti záhlavia odoberie 1 cm široký pruh ovlasenej kože a podkožia a následne sa postupne pod mikroskopom oddeľujú jednotlivé štepy skupiny 1 – 4 vlasov.
Druhá metóda, je trochu pokročilejšia, a je urobená pomocou špeciálne vyvinutej ihly, ktorou vyberáme z darcovskej plochy na záhlaví jednotlivé folikulárne jednotky v hrúbke do 1 mm. Tieto štepy sa potom transplantujú do nepatrných otvorov v príjmovej oblasti. Vpichy sa robia buď ihlou alebo skalpelom rovnakého priemeru, takže štepy dokonale zapadajú do vpichov. Výhodou tejto techniky je neprítomnosť dlhej jazvy ako po ”klasickom” odbere a rýchle zacelenie drobných raniek v mieste odberu.

Odkiaľ sa štepy odoberajú?

Štepy odoberáme zo záhlavia. Tam totiž jednotlivé skupinky vlasov nenesú žiadnu genetickú informáciu na vypadávanie vlasov, čo umožňuje ich prenos do iných partií.

Ako prebieha rekonvalescencia?

Prvé dva dni je dosť možná ľahká bolesť a opuch. Samotná ranka potrebuje na zahojenie cca 5 dní, dovtedy musíte udržiavať prostredie v čistote. Žiadne komplikácie vás ale nečakajú, transplantácia vlasov patrí k zákrokom s minimálnym počtom komplikácií. Chcem však upozorniť na mierny šok, ktorý príde po dvoch týždňoch od zákroku. Transplantované vlasy zvyknú vypadať, bunky sú už ale zakorenené v koži, čo potom spôsobí rast nových vlasov. Takže žiadne obavy 😊

Kedy môžeme vidieť prvé výsledky?

Vlasy začnú vyrastať približne po 3 mesiacoch od zákroku. Po polroku od transplantácie už možno očakávať a badať výsledky.

vypadavanie vlasov dr.hedera

Ak sa vlasy uchytia, aká je ich životnosť?

Ak nemáte plešatosť danú geneticky, transplantované vlasy vám vydržia po zvyšok života.

Je možné že sa štepy neuchytia?

V súčasnosti máme naozaj pokročilé technológie, preto je veľmi malé percento, že takáto situácia nastane. Na 95 % je prežitie transplantovaných štepov isté, pri zákrokoch transplantácie na zjazvené miesta 80 %. Je tiež možné dosiahnuť to, aby bol transplantovaný vlas na nerozoznanie od toho pravého.

Priatelia, ak ste teda prišli o Vašu korunu krásy z akéhokoľvek dôvodu, už viete, že riešenie existuje. Obráťte sa s dôverou na nášho odborníka, MUDr. Jozefa Hederu, ktorý má s vlasovou transplantáciou dlhoročné skúsenosti a získal si dôveru nielen domáceh, ale aj zahraničnej klientely. Nieje sa teda čoho obávať 🙂

Objednať sa na konzultáciu môžete na:02/3231 3333. Navyše ešte stále máte u nás, v Concept Clinic, KONZULTÁCIU  ZADARMO 🙂 Výsledky transplantácie vlasov MUDr. Jozefa Hederu si môžete pozrieť TU.