Leto – ten pravý čas na odhaľovanie sexi kriviek 😊 Súhlasíte? Mnohé z nás si chcú splniť sen a v lete sa popýšiť vysnívaným – božským – dekoltom. Vyspovedali sme teda nášho špecialistu plastickej chirurgie, MUDr. Jozefa Hederu, čo všetko je potrebné na ceste za vysnívaným dekoltom absolvovať.

Mudr. Jozef Hedera Concept Clinic, Transplantacia vlasov
Mnoho dám rozmýšľa nad svojimi krivkami, ktoré by chceli priviesť k dokonalosti. Asi najčastejším zákrokom pred letom je korekcia poprsia. Čo všetko je s klientkou potrebné prejsť na konzultácii?
MUDr. Jozef Hedera: Konzultácia začína anamnézou, t.j., či je pacientka zdravá, či sa lieči na nejaké ochorenia, či je na niečo alergická. Potom nasleduje teoretická časť, kde preberieme samotný zákrok, typy implantátov, prístupy a miesto uloženia, možné komplikácie a pooperačnú starostlivosť. Nasleduje praktická časť s fotodokumentáciou a meraniami. Po odbornej konzultácii na klientku čaká ešte administratívna časť, kde sa vyberie termín zákroku, dostane zoznam vyšetrení, pokyny k platbe, podpíše informovaný súhlas a zmluvu so zariadením, kde sa zákrok vykoná.

Má už klientka na konzultácii svoju konkrétnu predstavu o novom poprsí? Trvá na nej, alebo si nechá poradiť od odborníka?
MUDr. Jozef Hedera: Povedal by som, že je to tak pol na pol. Je určite v poriadku, ak má klientka jasné predstavy o tom, aký tvar a veľkosť by chcela operáciou dosiahnuť. Niekedy prinesú aj fotografie, ktoré sú tiež prínosom, lebo obrázok niekedy nemusí zodpovedať jej požadovanej veľkosti. Klientka povie, že chce C-čka a na obrázku sú E-čka.

Poďme k samotnej operácii. Ako dlho trvá zákrok? Aká dlhá je potrebná hospitalizácia po zákroku?

MUDr. Jozef Hedera: Zákrok podľa rozsahu môže trvať od jednej hodiny pri jednoduchej augmentácii až po 3 hodiny pri veľkej redukcii alebo modelácii s augmentáciou. Hospitalizácia je na jednu noc. Ráno po zákroku ide klientka domov. Všetky klientky po celkovej anestézii hospitalizujeme.

Ako dlho trvá rekonvalescencia?
MUDr. Jozef Hedera: Práceneschopnosť trvá 1 až 2 týždne podľa náročnosti povolania. Kancelárske práce a šoférovanie väčšinou klientky zvládnu už po týždni. Elastickú podprsenku nosí klientka 6 týždňov. Klientkam robím kontrolu po týždni, po dvoch, po štyroch a poslednú kontrolu prvej fázy robím 6 týždňov po operácii. Po vyhojení jaziev si klientky ešte volám približne 6 mesiacov od zákroku na finálne zhodnotenie.

Ešte spomenieme, že u nás v Concept Clinic pracujeme s certifikovanými prsnými implantátmi MENTOR. Bezpečnosť a Vaše zdravie je pre nás na 1. mieste.

Ak teda rozmýšľate nad realizáciou Vášho sna, nezabudnite sa poradiť a prejsť si svoje predstavy a očakávania so správnym špecialistom plastickej chirurgie. U nás sa na Vás teší vyhľadávaný plastický chirurg, MUDr. Jozef Hedera. Fotky pred a po nájdete na TU. Objednať sa na konzultáciu môžete na: +421 908 506 765.